Co to jest? Jak z tym żyć i nie zwariować?
czwartek Październik 19th 2017

Znani z Hashimoto

Kayah - tej pani chyba nie trzeba przedstawiać.Sama mówi, że: Z jednej strony kocham ciało, bo nie jest tylko źródłem rozkoszy. Z drugiej strony rozkłada mnie czasem na łopatki jego upór w gubieniu kilogramów, ból spowodowany łokciem tenisisty, z którym walczę już od miesięcy, czy kompletnie burząca moje plany silna niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto (…) Zaczęłam puchnąć i czułam się wiecznie zmęczona, rozdrażniona, miałam problemy ze snem, wejście po schodach stanowiło przeszkodę nie do pokonania.

Gena Lee Nolin – amerykańska modelka i aktorka. Chorobę zgiagnozowano u niej w 2009 roku,w wywiadzie mówiła, że:  „I always knew something was wrong. I had symptoms for years: Exhaustion, weight gain, heart palpitations, depression, anxiety, memory loss, ‚brain fog,’ body aches, thinning hair, and horrid headaches! Yet, it appeared no doctor on the planet could give me a proper diagnosis.” (Zawsze wiedziałam, że coś było nie tak. Od orku miałam objawy: wyczerpanie, przybieranie na wadze, palpitacje serca, depresja, niepokój, utrata pamięci, zmętnienie świadomości, bóle ciała, wypadanie włosów i okropne bóle głowy! Tak wydawało się, że nie ma doktora na tej planecie, która zdiagnozowała by mnie.)  Napisała książkę pt. Beautiful Inside & Out: Conquering Thyroid Disease With a Healthy, Happy, „Thyroid Sexy” Life . O swojej chorobie opowiada tutaj.

Monika Pyrek – polska lekkoatletka, specjalistka w skoku o tyczce. Sama mówi, że: „Bardzo szybko męczyłam się podczas wysiłku. Najprostszy trening sprawiał mi wiele trudu (…) „Po miesięcznej kuracji zniknęły wszystkie objawy, a ja poczułam się o niebo lepiej. Miałam lepsze wyniki, przytyłam, poprawiła mi się cera”.

 

Kim Cattrall – brytyjska aktorka, znana również jako autorka książki Inteligencja seksualna. Mowi, że: When I thought of thyroid problems, I thought of goiter. But then I found out that it was an autoimmune problem that makes you tired and can lead to depression,”  (Kiedy myślałam o problemach z tarczycą, myślałam o wolach. Ale potem dowiedziałam się, ze to problem autoimmunologiczny, który powoduje ze jestem zmęczona i mam depresje.)

Karolina Szostak – Dzięki udziałowi w „Tańcu z gwiazdami” prezenterka Polsatu zrzuciła kilka kilogramów, ale wciąż może pochwalić się licznymi krągłościami. „Jestem taka, bo mam Hashimoto, czyli niedoczynność tarczycy, i choroba powoduje, że mój metabolizm jest słaby. Wiele kobiet się z tym zmaga. Hashimoto wymaga szczególnego traktowania. Niezwykle ważny jest ruch. Testowałam różne diety” – opowiada Karolina Szostak na łamach magazynu „Flesz”.  Dziennikarka przekonuje jednak, że nie ma kompleksów. „Lubię siebie. Nigdy nie miałam poczucia, że jestem gorsza czy brzydsza. Nauczyłam się, jak dobrze się ubierać, co warto podkreślić, a co niekoniecznie” – zapewnia.

 

Komentuj